Buds // Pupeny

 

 

BUDS // PUPENY


When // Kdy: VÝSTAVA JE PRODLOUŽENA až do 14.10. 2017, kdy bude zakončena tancem pod obrazy na AURORA PARTY
Where // Kde: MyKitchen, Husova 13, Brno (otevřeno pondělí 8:30-19h,úterý až pátek 7:30-19h)

The Buds fascinate me already a long time. They are beautiful as a Art nouveau jewellery but simple in their shape and they are full of vivacity for the next life cycle. The secret is hidden inside as we do not know whether there is a leaf or a flower. //

Pupeny mě fascinují už dlouho. Jsou příslibem pro další životní cyklus, mají v sobě všechnu sílu k tomu potřebnou. Obsahují největší koncentraci enzymů z celé rostliny a jsou léčivé. Jsou půvabné jako secesní šperky, kondenzované do jednoduchých tvarů. Mohou se rozvinout v list nebo květ, proto v sobě ukrývají tajemství.

Cítím, že mnohé z toho, co jsem o pupenech právě napsala, rezonuje s filozofií MyKitchen. Proto mě těší, že tento nový cyklus bude mít svou premiéru právě zde.

Buďte vítáni.

 

 

 

As a bonus you can see the paintings from #THE100DAYPROJECT there as well. //

Na výstavě jsou jako bonus vytaveny také obrazy z cyklu #THE100DAYPROJECT

Tento projekt vymyslel designér Michael Bierut pro své studenty na Yale School of Art a je také Instagramovou výzvou výtvarnice Elle Luna všem kreativcům, aby se přidali k této myšlence a po dobu 100 dnů cokoliv tvořili a sdíleli přes sociální sítě. Letos jsem zvolila koncept nazvaný #100daysforserendipitybyJano, v němž jsem tak trochu překvapovala i sama sebe. Neměla jsem předem stanovený plán a reagovala na to, co se ten který den stalo. Proto se projekt jmenuje „SERENDIPITY“ (aneb Šťastná shoda okolností). Vzniklo tedy něco jako obrazový deník. V obrazech se odráží mé pocity. Jsou tvořeny abstraktními záznamy aktuální události nebo vjemy. Oba obrazy, které se takto zrodily (a doplňují zde cyklus „Pupeny“), jsou mnohem komplikovanější a barevnější než většina mých výrazově minimalistických děl.