Fine-Tune // Doladění interiéru

Před časem si můj kamarád koupil novou garsonku. Zařídil ji novým, černým nábytkem, stěny vymaloval béžovou barvou, část vytapetoval tapetou se zlatým dekorem. Ale zjistil, že by ten byt potřeboval „NĚCO“ a on neví co.

A teprve po té mě požádal o pomoc. Jenže nechtěl s ničím hnout, protože vše bylo úplně nové. Zvolené vybavení a barvy k sobě sice ladily, ale působily hutně, těžce, usedle a nehybně a zdůrazňovaly malou velikost a vagónový tvar bytu.  Jelikož v zadání bylo neměnit cokoliv ve vybavení ani dispozici, neměla jsem mnoho prostředků k dispozici.

Prvním krokem bylo přesvědčit kamaráda, aby nejdelší z čerstvě vymalovaných stěn opět přemaloval na bílo. Tím se celý prostor opticky zkrátil a otevřel v pohledové straně směrem z postele.

 

 

Následně jsem doporučila pořídit nad pracovní stůl police, ale v černé barvě nábytku jsem vybrala jen tu spodní. Další je v barvě břízového dřeva a nejvyšší v bílé barvě. Tím je tíha černé barvy postupně odlehčena.

Drobným doladěním, byla výměna stylově se nehodících, tmavohnědých retro lampiček u postele, za elegantní typ s nadčasovým designem a výběr povlečení. Vzor povlečení kopíruje linii polic, ale jejich barevnost doplňuje o tyrkysovou. Linie také celému prostoru dodávají mladistvost.

 

 

Dalším, nejzásadnějším krokem bylo vnést do prostoru více dynamiky, živosti a osobitosti. Ale pouze decentně, neboť se jedná o prostor, kde je třeba si přes noc odpočinout.  Domluvili jsme se na zakázkové malbě obrazů. Nakoupili 4 čtvercové rámy. Dva z nich jsme potáhli tapetou, která byla použita na protější straně, a tím jsme strany pokoje propojili společným motivem. Na další dva čtverce jsem namalovala obrazy s Koi kapry.

Tento motiv se hodí k zámeckému vzoru na tapetách, nenásilně vnáší do pokoje uklidňující, ale dynamický prvek a oživuje barvy pokoje barevnými akcenty tyrkysové a odstíny červené.

Posledním drobným doladěním byl nákup proutěného světla ve tvaru pupenu, které večer dotváří konejšivou, intimní atmosféru, dále sladění stropních světel a nákup svícnů, které tvarem evokují vlnky na hladině nebo malé květiny.

 

 

Jelikož jsem k těmto úpravám nepřistupovala jako k zakázce, ale jako k pomoci kamarádovi, nenapadlo mě vyfotit si původní stav a tak vám bohužel nemohu ukázat porovnání. Ale i za těchto minimálních zásahů se byt výrazně pocitově proměnil a žije se v něm příjemně.

Polštáře s motivy těchto rybiček najdete v nabídce zde.