#THE100DAYPROJECT 2016

Projekt vymyslel designér Michael Bierut pro své studenty na Yale School of Art a #THE100DAYPROJECT, je instagramová výzva výtvarnice Elle Luna všem kreativcům, aby se přidali k její myšlence a po dobu 100 dnů (počínaje dnem 19. 4. 2016) cokoliv tvořili a sdíleli přes sociální sítě.

 

20-days-with-heartcore-by-jano-mail

 

Já jsem každý den realizovala ruční vytrhání jednoho papírového srdíčka (najít v časopisech obrázek s tématem daného dne nebylo vždy úplně snadné). Následně jsem vytvořila aranž s motivem a vyfotila ji. Sdílela jsem to, co ten den potěšilo mé srdce. Během těch dnů jsem sdílela věci, které mám ráda, události, které mě potěšily, upozorňovala na přátele, kteří mě inspirují…

 

21_40-day-with-heartcore-by-jano-mail

 

Tím jsem naplňovala koncept HEARTCORE by Jano a nejen vizuálně, ale i doprovodným slovem, jsem přibližovala jeho obsah ostatním „přihlížejícím“.

 

41_60-days-with-heartcore-by-jano

 

Pokud si dobře vzpomínám, ještě nikdy jsem nevydržela žádnou aktivitu (nepočítám-li třeba čištění zubů :-)) dělat 100 dní v kuse. Takže tímto projektem jsem vlastně překonala samu sebe. Někdy to nebylo úplně lehké. Hlavně když jsem onemocněla a téměř jsem se nehnula z postele, bylo výzvou najít něco, co mě potěšilo a zaznamenat to. Ale zvolila jsem si téma, které je mi velmi blízké a vlastně jím žiju. Tento projekt mi krásně pomohl ukázat, co to vlastně znamená „ten můj HEARTCORE“,  že to nejsou pouze koláže tištěné na trička, ale že je to celý výtvarný koncept a pohled na život. Že „heart core“ znamená „nitro srdce“ a je tolik lidí a věcí kolem, díky nimž (a k nimž) pociťuji lásku.

 

61_80-days-with-heartcore-by-jano

Když jsem do projektu vstupovala, vůbec mi nedošlo, že je přede mnou tak dlouhá doba s projektem spojené aktivity. Zkrátka 100 dní mi připadalo jako „hezký číslo“ 🙂 Ale pochopila jsem, že mé „nitro srdce“ nechce být otrokem sociálních sítí a tak jsem párkrát odstoupila od každodenního zpracovávání fotek, psaní průvodních textů, tvorby doprovodných koláží a sdílení a tuto část práce jsem někdy dodělávala později, zpětně. To vlastně bylo plně v souladu s konceptem HEARTCORE  a tedy další zprávou navíc. Během těch dnů jsem sdílela věci, které mám ráda, události, které mě potěšily, upozorňovala na přátele, kteří mě inspirují…

Formou blogových příspěvků (jejichž celková příprava někdy zabrala i hodinu až dvě) je celý projekt zaznamenán na mém profilu v rámci Sami za sebe.

Výstupy z projektu jsem využila k rozšíření sortimentu na fleru. K bločkům brzy přibude ještě kalendář mapující projekt 100 dnů, takže sledujte můj „papírový profil“ a motivy s malbou jsem zařadila také do profilu Peinture .

 

81_100-days-with-heartcore-by-janoNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *