Stones // Pecky

One of my favourite theme. The Stones of the Eden Fruits. // Jedním z mých nejoblíbenějších námětů v keramické tvorbě jsou  „Pecky plodů rajských“.

 

 

I think I will always love to make them. Each of them is another. In the core they save something precious. But as they have a vents for communication the secrets are reachable. // Tuším, že tvořit je, mě nikdy nepřestane bavit. Každá je jiná. Ve svém nitru ochraňují něco vzácného, ale mají průduchy, jimiž komunikují s okolním světem. Tajemství tedy není nepřístupné.

 

 

 

dsc02446

 

Their shape is about 12 cm high and the diameter about 20 cm.  Now you can buy the stone in the middle in Galerie Pekarska in Brno. // Velikostí se pecky nepatrně liší, ale výška se pohybuje kolem 12 cm a průměr kolem 20 cm. V současné době je v nabídce prostřední pecka s velkým otvorem (viz. níže). Tato pecka je k zakoupení v Galerii Pekařská v Brně.

 

 

 

The musician Dalibor Neuwirt played on my ceramic objects. // Hudebník Dalibor Neuwirt využil mé keramické objekty jako hudební nástroje a rozezněl tak jejich hlas. Video můžete shlédnout zde.

 

 

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *