Unweaving // Rozplétání

 

ROZPLÉTÁNÍ

Autorka: Lucie Hrochová

Ilustrace : Jana Jano

Grafika : Martina Danielová

 

 

 

ROZPLÉTÁNÍ je kniha o objevování sebe sama ve světě živých metafor. Všechny ilustrace jsou kresleny jedním tahem, jako se táhne vlna při pletení.

Knihu můžete zakoupit: ZDE.

 

*******

UNWEAVING is a book about a young woman finding herself in a world of living metaphors.  All the illustrations are made one line remembering woving. The book is just in Czech language.

 

Čerstvě dospělá Rozárka žije ve světě, kde se věci dějí doslova. Tak třeba její kamarád Matěj občas ztrácí hlavu a musí šátrat a šátrat, aby ji našel. Babička má všechno popletené, včetně záchodového prkénka, na které použila károvaný vzor. Rozárčin táta slyší jenom to, co chce. Takže skoro nic. A kolegyně Vida po ní tu a tam rozzuřeně hodí pohled s horskou krajinou.

Rozárka pracuje v mýdlárně a vyrábí mýdla na přání. Po špičkách k ní přichází čas, který jí říká, že i ona si může začít něco přát.

 

Hlavní hrdinkou knihy je mladá dívka s citlivým čichem, mydlářka Rozárka. Setkáváme se s ní ve chvíli, kdy se musí vypořádat s odchodem milované osoby. Netíží ji však jenom to. Jsou tu ještě události z dřívějška, které ji trápí, ačkoliv si to už ani neuvědomuje. Naštěstí má v sobě dost odvahy a síly na to, aby si položila celkem těžké otázky: kdo vlastně je a kde asi může být její štěstí.

Rozárka žije ve světě, kde je toho možné víc, než kdokoli vůbec tuší. Zhmotněná doslovnost tímto světem hýbe a pošťuchuje jeho obyvatele k vzájemné trpělivosti a toleranci. A tak se lidé moc nediví a své blízké přijímají včetně jejich obtíží.