Icelandic moments // Isladské okamžiky

(English below) Stanete-li se poutníkem svého života, mohou se Vám na cestě objevit nečekané změny.

Příkladem toho je i má, naprosto neplánovaná, výstava na Islandu ve Víku. Pro instalaci jsem použila „poklady“ (naplavené kameny, dřeva a kosti) po dobu tří měsíců sbírané na pláži s černým pískem.
Na svůj pobyt (jehož délku jsem předem neznala) jsem se vybavila pouze tužovými pery a dětskou sadou olejových pastelů. To mě donutilo najít zcela nový způsob výtvarného vyjádření, reflektujícího krásu této Země.

Zcela samovolně jsem přešla od abstrakce ke krajinomalbě, přesto největším potěšením zůstaly grafické vzory, kompozice a detaily.

 

If you become a pilgrim of your life, some unexpected stories changing your way can appear.

That is also the case of my totally unplanned exhibition in Vík – Kötlusetur, Iceland. For the installation I have used „treasures“ (floated wood, stones and bones) that I have collected 3 months picking them up on the black beach.

I have had no idea how long I was going to live in Iceland and I took with me just ink pens and oil pastels for the kids. That brought totally new way of expression reflecting beauty of this magical land.

I spontaneously switched from abstract painting to the landscape-painting but still … graphics patterns, compositions and details bring my deepest pleasure.